Biele vína
Pri výrobe bielych vín postupujeme moderne. Kladieme dôraz na rýchlosť a šetrnosť spracovania hrozna. Každá odroda si vyžaduje špeciálny prístup, ale vo všeobecnosti hrozno najskôr odstopkujeme a jemne pomelieme. Pomleté hrozno následne premiestnime do preša, kde ho pri nízkom tlaku lisujeme. Získaný mušt putuje do odkaľovacej nádrže, kde sa cez noc odkalí. Čístý mušt nadránom pretočíme do nerezového tanku, v ktorom následne prebehne fermentácia pri kontrolovanej teplote. Po skončení kvasenia víno doplníme a necháme ho odpočívať. Niekedy kratšie, ale väčšinou aspoň do neskorej jari. Takto znie náš približný recept na stredne mohutné vína. Väčšie odchýlky sa týkajú mladých vín, mohutných vín kvasených v barikových sudoch a iných hravých experimentov.
Červené vína
Pri výrobe červených vín postupujeme viac tradične. Pri väčšine modrých odrôd postupujeme nasledovne.Hrozno odstopkujeme a pomelieme do kadí. Kvasiace hrozno pravidelne ponárame. Po skončení kvasenia hrozno vylisujeme a získané mladé víno pretočíme do drevených sudov. V sudoch víno ho následne necháme odpočívať približne jeden rok.
Sekty
Pri výrobe sektov postupujeme veľmi tradične. Méthode traditionnelle. Magická príťažlivosť šumivého kumštu tradičnej metódy je opojná. Je to zážitok a chôdza po ihličkách od jarného rezu až po sabráž. Celá metóda je fascinujúca a plná delikátnych operácií. Je v nej plno nadávok, zranení, nežností, koštovania, trpezlivosti. A čím dlhšie to robíme, tým viac sme presvedčení, že pri výrobe šumivých vín je najdôležitejšou technologickou zručnosťou predstavivosť. Vo všeobecnosti začíname jemným lisovaním celých strapcov hrozna. Mušt sa odkalí a víno riadene fermentuje do sucha a následne rok zreje na hrubých kvasniciach bez sírenia. Potom prichádza fľašovanie do sektových fliaš a druhá fermentácia, niekoľkoročné zrenie, ručná remuáž a degorzáž. To všetko tvorí najkrajšie svedectvo vinohradníckej pôdy, práce a našej snahy.